Case study

read more

Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o.

“Time is Money” Ta zasada w dzisiejszym świecie e-Commerce stała się podstawą biznesu, i z każdym dniem rosnącej mobilności użytkowników zyskuje na znaczeniu.

47% użytkowników internetu oczekuje, że strona załaduję się w przeciągu 2 sekund, z czego 40% najprawdopodobniej opuści stronę, jeśli nie zostanie ona załadowana w ciągu 3,5 sekund.

Amazon, Google, Target, wykazały w swoich badaniach, iż każda sekunda poprawy ładowania się strony internetowej, może zwiększyć współczynnik konwersji nawet o 2%! Dlatego w MediaMarkt stawiamy poprzeczkę współczynnika konwersji e-commerce na najwyższym poziomie. Dzięki wdrożeniu przez firmę WEBSEC rozwiązania AKAMAI wydajność witryny wzrosła o 30% !.

Radykalnie poprawiliśmy czas ładowania się serwisu i znacząco zoptymalizowaliśmy kontent, głównie pod kątem urządzeń mobilnych, które już dziś odpowiadają za ponad połowę ruchu na stronie.

Szybsza witryna w perspektywie długofalowej oczywiście znacząco podnosi miejsce w rankingu Google: SEO i SEM zyskują. Wyszukiwarki po prostu lubią szybko ładujące się strony, jako że zwiększają one wygodę użytkowników oraz obniżają koszty.


Paweł Kuźma
E-Commerce Director
Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o.

back